Program „Akademia Aquafresh”

21 grudnia 2017

Od 27 listopada do 1 grudnia 2017 r. nasze przedszkole brało udział w "Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkoli" zorganizowanym przez Akademię Aquafresh.

Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.

W Polsce, próchnica u dzieci jest problemem społecznym; 60% trzylatków i aż 85,4% sześciolatków cierpi na tę chorobę.

W ramach akcji były prowadzone we wszystkich grupach wiekowych zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba,  uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się  dlaczego należy regularnie chodzić do lekarza dentysty.

Nadrzędnym celem prowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Wierzymy w to, że dzięki wspólnym działaniom udało się nam wykształcić nawyk codziennego dbania o higienę jamy ustnej.