„Historia niezwykłej kurki”

16 kwietnia 2018

W ubiegłym tygodniu do grupy Krasnoludków zawitało wyjątkowe zwierzątko – Kurka. Mimo ogromnego zaskoczenia, dzieci zadecydowały, że zostanie ona z nami przez najbliższe dni.

Przemiła kurka zyskała miano Tubisi i już pierwszego dnia dzieci wykonały jej podobiznę. Przedszkolaki każdego dnia poznawały losy bohaterki, jednocześnie opiekowały się nią z ogromną starannością: wykonały dla niej kurnik, przyniosły ziarenka, ulepiły niespodziankę (robaczki), przyniosły patyczki z której powstała drabina, poznały jej wiejskich przyjaciół,  zaśpiewały piosenkę dla kurki.

Historia kurki Tubisi nabrała zaskakującego zwrotu akcji, kiedy to dzieci , zobaczyły że z wdzięczności za opiekę kurka Tubisia zniosła złote jaja.  Przedszkolaki szybciutko zrozumiały, że kurka Tubisia jest naprawdę  niezwykła!

Świadomi swego bogactwa postanowiły oddać wszystkie złote jajka osobie , która ich bardzo potrzebuje mianowicie naszej koleżance czekającej na operację nóżki.

Krasnoludki choć są jeszcze małe doskonale wiedzą, że dzielić się to wspaniała rzecz a pomoc drugiej  osobie czyni nas szczęśliwymi i wartościowymi ludźmi!