Bezpieczeństwo na drodze

17 października 2016

W trzecim tygodniu września przedszkolaki z naszego przedszkola realizowały temat „Bezpieczeństwo na drodze” metodą projektu . W czasie trwania projektu dzieci miały okazję poznać zasady ruchu drogowego.

Maluchy zaznajomiły się z podstawowymi znakami drogowymi i niezbędnymi akcesoriami gwarantującymi bezpieczeństwo tj. kamizelki i opaski odblaskowe.

W tym tygodniu odwiedziły nas panie policjantki, które w czasie swojej wizyty utrwaliły dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, rozpoznawania światła sygnalizatora, znajomości numerów alarmowych.

Panie policjantki przypomniały  o konieczności jeżdżenia w foteliku z zapiętymi pasami. Dzieci miały okazję poznać charakter pracy policjanta. Wybraliśmy się także na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w celu utrwalenia w praktyce zdobytych, w czasie zajęć, wiadomości i umiejętności.

Przedszkolaki wykonywały także plakaty podsumowujące ich pracę i zdobyte wiadomości. Dzieci wykazały się duża wiedzą i umiejętnościami, w czym zasługę  ogromna maja również rodzice wskazując, na własnym przykładzie, swoim pociechom, właściwe zachowania na drodze.