„Programowanie na dywanie w Mediatece”

10 marca 2020

W piątek 6 marca grupa Tęczowe Nutki wzięła udział w zajęciach z zakresu programowania i kodowania zorganizowanych przez Bibliotekę Gminy Kozienice w Mediatece. Przygotowane dla dzieci zadania stały się fantastyczną przygodą wnosząca wiele pozytywnych doznań i emocji. W trakcie rozwiazywania zadań dzieci kształciły takie umiejętności, jak myślenie logiczne i przyczynowo – skutkowe, rozwijały kompetencje matematyczne, a także kreatywność.

Rozwiązywały problemy dnia codziennego – szukały podobieństw i różnic, wykonywały działania w odpowiedniej kolejności, przewidując ich skutki, aby osiągnąć wyznaczony cel. Mimo tego iż, zajęcia przebiegały bez użycia komputerów przygotowywały  dzieci do nabywania umiejętności radzenia sobie w świecie technologicznego jutra. Zajęcia  sprawiły dzieciom ogromną radość, satysfakcję oraz poczucie odniesionego sukcesu. Stały się  formą rozrywki i przyjemnie spędzonym czasem.