Zaczytana Kwarantanna – o co chodzi?

21 kwietnia 2020

Drogie Słoneczka Zaczytana Kwatantanna to alternatywa dla tego, co zwykle nazywane jest Bajkoterapią. To był nasz codzienny przedszkolny czas – dziecko wybierało bajkę, nauczycielka ją czytała. Tym sposobem codziennie inna osoba miała szansę poczuć się wyróżniona możliwością wyboru bajki, a cała grupa czerpać wszystkie wartości z słuchania bajki. Z resztą – chyba nikogo nie trzeba przekonywać o walorach czytania bajek. Teraz sytuacja ma się troszkę inaczej. Dlatego zachęcamy Was do wspólnego czytania! Dlaczego? Stworzenie audiobooka z dzieckiem to świetna zabawa! Naprawdę!

To proste – czytając dziecku jego ulubioną bajkę – po prostu nagraj ją korzystając z telefonu (aplikacja Dyktafon). Audiobooki czytane przez różne osoby są atrakcyjne dla przedszkolaków – przedszkolak z większym zaangażowaniem wysłucha bajki, o której będzie wiedział, że to bajka wybrana przez innego przedszkolaka. To dobra praktyka, którą warto szerzyć – inni mogą pójść za Twoim przykładem i zaangażować się we wspólne czytanie z dzieckiem. Wspólne radosne działanie jest przyjemnie jednoczące nas wszystkich w tym nietypowym czasie. Fajnie być razem, chociaż osobno. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na Naszej poczcie elektronicznej.